KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15883057
*
nr 1588 3057
Lizzie Olsson-Arle
(1926-2008), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -49, studie, olja på papper, 17x24 cm
Lizzie Olsson-Arle, född 1926 i Ärtemark, död 2008, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2023
kl 19:17:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/12 19:12:04
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lizzie Olsson-Arle
Lizzie Olsson-Arle, född 1926 i Ärtemark, död 2008, svensk målare,
Läs mer om Lizzie Olsson-Arle
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lizzie olsson-arle olja olja på papper oljemålning oljemålningar studie svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Lizzie Olsson-Arle
Lizzie Olsson-Arle, född 1926 i Ärtemark, död 2008, svensk målare,
Läs mer om Lizzie Olsson-Arle
nr 1588 3057
Lizzie Olsson-Arle
(1926-2008), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -49, studie, olja på papper, 17x24 cm
Lizzie Olsson-Arle, född 1926 i Ärtemark, död 2008, svensk målare,
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/12 19:12:04 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lizzie Olsson-Arle
Lizzie Olsson-Arle, född 1926 i Ärtemark, död 2008, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Lizzie Olsson-Arle
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lizzie olsson-arle olja olja på papper oljemålning oljemålningar studie svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



