KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15883057
*
nr 1588 3057
Lizzie Olsson-Arle
(1926-2008), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -49, studie, olja på papper, 17x24 cm
Lizzie Olsson-Arle, född 1926 i Ärtemark, död 2008, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2023
kl 19:17:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/12 19:12:04
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lizzie Olsson-Arle
Lizzie Olsson-Arle, född 1926 i Ärtemark, död 2008, svensk målare,
Läs mer om Lizzie Olsson-Arle
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lizzie olsson-arle olja olja på papper oljemålning oljemålningar studie svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
-
8100 Oljemålning
Einer Fauqert. (tillskriven, ej signerad, hus. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06
*
Lizzie Olsson-Arle
Lizzie Olsson-Arle, född 1926 i Ärtemark, död 2008, svensk målare,
Läs mer om Lizzie Olsson-Arle
nr 1588 3057
Lizzie Olsson-Arle
(1926-2008), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -49, studie, olja på papper, 17x24 cm
Lizzie Olsson-Arle, född 1926 i Ärtemark, död 2008, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/12 19:12:04 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lizzie Olsson-Arle
Lizzie Olsson-Arle, född 1926 i Ärtemark, död 2008, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Lizzie Olsson-Arle
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lizzie olsson-arle olja olja på papper oljemålning oljemålningar studie svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36 -
8100 Oljemålning
Einer Fauqert. (tillskriven, ej signerad, hus. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06